Upoważnienie do odbioru odszkodowania po wypadku drogowym

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Upoważnienie do odbioru odszkodowania po wypadku drogowym

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  anita
  Uczestnik

  Cześć, co mam zrobić bo w sumie to mam tylko pytanie o upoważnienie do odbioru odszkodowania. Miałam wypadek samochodowy nie z mojej winy. Samochód jest u naprawy (naprawa z OC sprawcy). Dostałam do podpisania, od zakładu upoważnienie do wypłaty odszkodowania. Jest tam jednak napisane coś takiego: „jednocześnie zobowiązuję się do zaplaty za wykonaną naprawę w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową w całości lub w części w terminie 7 dni. Upoważnienie jest nieodwołalne .) Czy dobrze rozumiem że jeśli ubezpieczyciel wypłaci mi np. 2000zł a koszt naprawy wyniesie 3000zł to będę musiała ja dopłacić ten tysiąc ? Proszę o pomoc

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Wcale, że nie…Koszty naprawy powinny być zaakceptowane przez ubezpieczyciela przed wystawieniem faktury.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Anito, klauzula o której wspominasz jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla warsztatu w przypadku, gdyby ubezpieczyciel z jakichś powodów nie chciał opłacić faktury za naprawę. Więc tak, w teorii jest możliwe, że musiałabyś dopłacać do naprawy.

  W praktyce ubezpieczyciel musi mieć dobry powód, aby podważyć fakturę wystawioną przez warsztat. Może tak się stać, gdy faktury są sfałszowane lub znajdują się w nich nieprawdziwe dane, które zawyżają koszty naprawy. Po stronie ubezpieczyciela leży udowodnienie zaistniałego faktu.

  Może również się zdarzyć, że w trakcie naprawy ubezpieczyciel orzeknie o szkodzie całkowitej. Czyli uzna, że koszty naprawy przewyższają wartość samochodu, a zatem naprawa jest nieopłacalna. Wówczas uzyskasz odszkodowanie, które jest różnicą w wartości samochodu przed wypadkiem i po nim.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.