Jaka powinna być wypłacona mi kwota bezsporna ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jaka powinna być wypłacona mi kwota bezsporna ?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  migdal
  Uczestnik

  Proszę Państwa o pomoc a mianowicie ile powinna wynosić kwota bezsporna w moim przypadku? Już tłumaczę o co chodzi. Brałem udział w wypadku, w którym poszkodowanymi osobami są członkowie mojej rodziny. Sprawca nie zastosował się do znaku STOP i uderzył w bok mojego samochodu. Sprawa aktualnie jest w sądzie, sprawca przyznał się do winy. Osoby poszkodowane były w szpitalu. Doznały wiele urazów, stłuczeń (w tym żeber), rozcięcia skóry, złamania kości miednicy oraz rany ciętej w okolicy łokcia. Czy ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek wypłacenia szkody osobowej ? Ile powinna wynosić kwota bezsporna ? Dziś mija termin 8 tygodni od zgłoszenia szkody.

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Określenie wysokości kwoty bezspornej leży w uczciwości towarzystwa ubezpieczeń. Zależy też od wymiaru doznanych obrażeń. Co do dokumentów to potrzebny jest wniosek o odszkodowanie, rachunki za leczenie i rehabilitację a nawet paragony za paliwo czy bilety. Za to wszystko należy się kasa od TU.

  Avatar
  migdal
  Uczestnik

  Okej, dzięki za odpowiedź. Jak należy napisać wniosek o wypłatę tej kwoty ?

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Takiego wniosku się nie składa. Najlepiej będzie jak zgłosicie się do firmy odszkodowawczej.

  Avatar
  migdal
  Uczestnik

  A jeśli chodzi o odszkodowanie to o jaką kwotę możemy walczyć ?

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Nie da się tego określić bez wglądu w dokumentację i bardzo szczegółowego wywiadu.

  Avatar
  migdal
  Uczestnik

  To znowu ja… Osoby poszkodowane ciągle się leczą (dziś mija 4 miesiąc). Dostaliśmy informację od ubezpieczyciela sprawcy, że jeżeli nie wyślemy w przeciągu 14 dni dokumentacji niezbędnej do likwidacji szkody to zamkną sprawę bez jakiegokolwiek odszkodowania. Czy oni mogą tak zrobić ?

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Migdal, samo zgłoszenie szkody to za mało. Ubezpieczyciel musi mieć podstawę do wypłaty odszkodowania. Należy zatem dostarczyć takie dokumenty jak notatka policyjna, czy właśnie dokumentacja medyczna. Co nie zmienia faktu, że kwotę bezsporną – czyli kwotę, którą można wypłacić na podstawie dostępnych dokumentów – powinien wypłacić w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody. Powinien także wcześniej poprosić o uzupełnienie dokumentów.

  W tej chwili, po uzupełnieniu dokumentacji,. może wezwać nie tylko do zapłaty odszkodowania, ale także ustawowych odsetek. To powinno pomóc na opieszałość TU.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jeżeli chodzi o szkody osobowe to ciężko powiedzieć. Możesz sobie zerknąć na tabelki procentowe uszczerbków na zdrowiu i mieć na uwadze to, że z polisy odpowiedzialności cywilnej za jeden procent uszczerbku sądy przyznają 1-3 tysiące złotych. Wszystko zależy od konkretnej sprawy i tak wprost to nikt ci tu nie powie ile możesz dostać. Poczytaj sobie w internecie udostępnione treści orzeczeń sądowych i tam sobie zobaczysz ile sąd przyznawał zadośćuczynienia po wypadkach drogowych.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.