Jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć zaniżenie kosztorysu ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć zaniżenie kosztorysu ?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  AnnaK 6 lat temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  ludwik
  Uczestnik

  Co musze zrobić aby zmniejszyć zaniżony kosztorys ? Wartość mojego samochodu to 42 000zł. Kosztorys PZU na sumę 20 000zł został zaniżony o 5o% (pieniądze mam juz na koncie). Jakie kroki podjąć aby te 50% zmniejszyć np do 15%?
  Zaznaczam że auta naprawiać nie będę. Chce normalne pieniądze za powstałą szkodę. 20 000zł które mi wypłacili to jest jakaś kpina. PZU mówi że jak przedstawię fakturę to oni mi dopłacą resztę ale ja auta już naprawiać nie chcę bo to wrak. Co mam zrobić ?

  Avatar
  whato
  Uczestnik

  czy podpisywałeś jakieś dokumenty w PZU które mogą Tobie zamknąć drogę do dalszych roszczeń ?
  PZU robi tak ze daje marne pieniądze i kaze podpisywać papiery. człowiek szybko chce skończyć i w rezultacie podpisuje ze zrzeka sie dalszych roszczeń…

  Avatar
  ludwik
  Uczestnik

  nic nie podpisywałem

  Avatar
  kadol297
  Uczestnik

  Jeżeli nie zamierzasz naprawiać samochodu to zgłoś się do niezależnego rzeczoznawcy i niech on wykona wycenę. Z odwołaniem prześlij do to PZU i czekaj.

  Avatar
  stefan
  Uczestnik

  Witam mam podobną sprawę tylko mniejsze pieniadze Też mi odmawiają dopłaty żadając faktur…. daj mi znać jak poszło ci z tym kosztoryse

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Czy ubezpieczyciel zrobił szkodę całkowitą ?

  Avatar
  ludwik
  Uczestnik

  Szkoda jest czesciowa…

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  No to należy przeprowadzić niezależną kalkulację kosztów, aby doprowadzić do szkody całkowitej

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Jest to normalna praktyka i to nie tylko w PZU. Na etapie odwoławczym cos tam zawsze dorzucają a resztę trzeba wywalczyć dopiero przed sądem… No niestety…

  Avatar
  AnnaK
  Uczestnik

  Ja też miałam problem z ubezpieczycielem, z tym, że ja miałam samochód zastępczy. Ubezpieczyciel nie chciał za niego zapłacić, ale na szczęście trafiłam na solidną firmę, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów, wnieśli sprawę do sądu i wygrali.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.