Złamanie kości śródręcza odszkodowanie ZUS po wypadku w pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Złamanie kości śródręcza odszkodowanie ZUS po wypadku w pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Catarynka 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  maciejowy
  Uczestnik

  Witam w pracy doznalem wypadku. Maszyna zgniotła mi prawa dłoń. Miałem złamanie kości śródręcza i dostałem odszkodowanie z ZUS. W szpitalu założyli mi gips ale tego samego dnia musiałęm jechać na ściągnięcie bo ręka jeszcze bardziej spuchła. Po paru tygodniach założyli mi gips (gdy opuchlizna zeszła) i teraz po 10 tygodnaich mam juz ten gips ściągnięty. Okazało się ze jest lekkie przemieszczenie, ale nic z tym nie biedzie robione. Lekarz dał mi zwolnienie i kazał zgłosić sie na kontrolę (za tydzień). Na rehabilitację nie chodzę bo za długo bym czekał. Po zdjęciu gipsu ręka mnie zaczęła bolec prawie tak samo jak w dniu wypadku. Jak powiedziałem o tym lekarzowi to się tylko uśmiechnął i powiedział ze to minie. Nie wiem, co mam dalej zrobić. Czy ten lekarz ma racje i dłoń wróci do pełnej sprawności ?

  Avatar
  romb
  Uczestnik

  Warto skonsultować się z innym lekarzem. Możliwe, że konieczny będzie zabieg korygujący.

  Avatar
  maciejowy
  Uczestnik

  A jakie odszkodowanie moge dostać ? Wypadek był w pracy i z mojej winy. Jestem również ubezpieczony w PZU indywidualnie. czy mam szanse na odszkodownaie z ZUSu i z PZU ? Jesli tak to ile może ono wynieść ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Aby otrzymać jednorazowe odszkodowanie z ZUS za stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu wyłączną przyczyną wypadku NIE MOŻE być wina umyślna lub rażące niedbalstwo pracownika. Można również likwidować szkodę z ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych. Wysokość świadczenia to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Uszczerbek na zdrowiu orzeka lekarz orzecznik po analizie dokumentacji medycznej i oględzinach stanu narządu ciała po leczeniu i rehabilitacji.

  Avatar
  maciejowy
  Uczestnik

  A czy będę sie mógł odwołąć jeśli ZUS nie przyzna mi odszkodowania ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Tak można się odwołać.

  Avatar
  Hoomak
  Uczestnik

  A czy za złamanie w szkole to ten ZUS też coś płaci? Bo niecały miesiąc temu miałem ściągany gips z ręki a mam mówiła że nie mam ubezpieczenia w PZU to nic nie dostanę. To może z tego ZUSU bym coś dostał? Jak to wygląda?

  Avatar
  Catarynka
  Uczestnik

  Dzień dobry wszystkim. Ja również miałam wypadek w pracy ale problem jest taki że nie jestem tam na całym etacie i mam umowę o dzieło podpisaną. Czy w takim przypadku mogę normalnie ubiegać się o odszkodowanie z ZUS? W ubiegłym tygodniu byłam na ostatniej wizycie w przychodni więc chyba całe leczenie już się skończyło. To w razie czego bym mogła już pisać do ZUSU o wypłatę odszkodowania ale właśnie się pytam tutaj czy w ogóle za taki uraz coś mi przysługuje?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  No oczywiście że ma Pani prawo do uzyskania odszkodowania. Tylko że nie jestem pewny czy zgłoszenia musi Pani dokonać sama skoro jest Pani zatrudniona na umowę o dzieło czy też normalnie zgłasza to wszystko pracodawca. Bo jeżeli jest normalna umowa o pracę to wtedy wszystko sporządza pracodawca. A był jakiś protokół robiony z tego wypadku czy jeszcze nie?

  Avatar
  Catarynka
  Uczestnik

  Narazie chyba nic nie było sporządzane ale raczej nikt się tym nie zajmie. To praca przy wycince drzewek, taka ogrodnicza a wypadek był na działce u klienta bo obsunęła mi się drabinka i z niej spadłam. Nikt póki co się nie zainteresował sprawą ani nie dzwonił do mnie w tej sprawie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.