Jakie odszkodowanie za złamaną nogę w domu?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Jakie odszkodowanie za złamaną nogę w domu?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  krajtakipiekny 5 lat, 10 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kicia
  Uczestnik

  Dzień dobry, chciałbym wiedzieć ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę w domu? Było to na terenie prywatnym. Oczywiście nie obyło się bez gipsu na 5 tygodni. Po ściągnięciu gipsu okazało się mam naderwane ścięgno Achillesa…. Jestem ubezpieczona w pracy. Kiedy mogę starać się o odszkodowanie i ile mi mogę przyznać?

  Avatar
  romb
  Uczestnik

  Słuchaj, jeśli wypadek miał miejsce poza miejscem pracy to z ZUS-u nie przysługuje Ci żadne odszkodowanie. Co innego gdy masz ubezpieczenie NNW.

  Avatar
  krajtakipiekny
  Uczestnik

  no tez mi się wydaje że raczej nic nie dostaniesz z ZUSU ale pewnie coś dostaniesz jak miałeś dodatkowe ubezpieczenie np w pzu, dopytaj się u siebie w pracy.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Niestety w ZUSU nie dostaniesz nic bo to nie wypadek przy pracy. Jeżeli byłeś ubezpieczony dodatkowo w pracy czyli np. wpłacasz co miesiąc ileś pieniędzy na ubezpieczenie to wtedy możesz coś otrzymać. Ważne są też warunki umowy ubezpieczenia, musisz je dobrze przeczytać i tam będziesz miał napisane kwoty jakie przysługują za konkretny uraz.

  Avatar
  krajtakipiekny
  Uczestnik

  A wiem też że nie zawsze wypłacają to całe odszkodowanie bo jak masz zbyt mały uraz to możesz sie nie kwalifikować do wypłaty odszkodowania. Wszystko zależy właśnie od tych warunków bo można płacić mniejsze składki i dostaje się mniejsza kase albo płacić więcej i wtedy za uraz wypłacają więcej pieniędzy. Najlepiej jak właśnie się podpytasz kogoś w pracy na jakich zasadach jesteś ubezpieczony.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.