Odszkodowanie za złamany nos po kolizji autobusu

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Odszkodowanie za złamany nos po kolizji autobusu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  kieroffca 6 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  danielos
  Uczestnik

  Dzień dobry witam wszystkich

  Chciałbym wiedzieć ile wynosi odszkodowanie za złamany nos w wyniku nagłego zatrzymania autobusu? Kierowca, jak się okazało uderzył w naukę jazdy.
  Pogotowie zabrało mnie na oddział laryngologiczny, gdzie wykonano repozycję kości nosa,
  rtg i założono tamponadę. Usunięcie tamponady po 3 dnaich u laryngologa i wypuszczenie z Izby Przyjęć.
  Złożyłem zeznania na policji. Przyjęto winę kierowcy autobusu. Jakiej kwoty zadośćuczynienia dochodzić w czasie mediacji?
  Prawniczka, z którą rozmawiałem określiła kwotę na minimum 4000zł…
  A odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy? Czego mogę się spodziewać ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Najlepiej likwidować szkodę bezpośrednio z TU sprawcy, ponieważ sprawa tym tokiem powinna pójść szybciej niż poprzez sąd. Warto też zgłosić szkodę z tytułu posiadanych ubezpieczeń dobrowolnych.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Według mnie nie warto wnosić o zadośćuczynienie w sprawie karnej, gdyż to komplikuje likwidację szkody z polisy OC pojazdu sprawcy. Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody przysługuje odszkodowanie m.in. za koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji itd.

  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o ustawowy termin likwidacji szkody z obowiązkowej polisy OC dla pojazdów mechanicznych to zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  najpierw to musisz rozróżnić odszkodowanie i zadośćuczynienie. Wysokość odszkodowania będzie zależna od twoich wydatków na leczenie, wliczając w to dojazdy do szpitala i apteki. Zadośćuczynienie to znowu tez kwestia niejednoznaczna bo każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Wydaje mi się że 4 tysiące to trochę mało jak na te obrażenia. Warto wnioskować o większą kwote.

  Avatar
  kieroffca
  Uczestnik

  Dobry wieczór
  Ja tylko powiem, że zięć miał taki problem żeby dostać to zadośćuczynienie. Miał złamaną rękę po potrąceniu przez motocyklistę na pasach. Leczył się prywatnie i z początku mu nie chcieli zwrócić pieniędzy za zabiegi. Dopiero jak się odwoływał drugi raz to mu przyznali. Tego zadośćuczynienia dostał 500 zł i musiał również się odwoływać i to nie jeden raz żeby dostać więcej. Takie są niestety problemy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.