Ciągłość zwolnienia lekarskiego z powodu wypadku przy pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Ciągłość zwolnienia lekarskiego z powodu wypadku przy pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  igla56
  Uczestnik

  Dzien dobry, mam pytanie o ciągłość zwolnienia lekarskiego mianowicie pracownik był na zwolnieniu chorobowym z powodu wypadku przy pracy. Teraz przyniósł kolejne zwolnienie lekarskie. Czy kadry mają pawo wymagać od pracownika BHP potwierdzenia czy jest to kontynuacja zwolnienia z powodu wypadku przy pracy?

  Avatar
  zytko
  Uczestnik

  Nie od pracownika BHP tylko od poszkodowanego pracownika. To on ma w tym interes, zeby mu lekarz potwierdzil, że zwolnienie jest kontynuacją poprzedniego.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Pracownik BHP jak najbardziej może opisać zwolnienie jako kontynuację zwolnienia z powodu wypadku. By jednak nie doszło do nadużyć najlepiej jest, aby lekarz wypisał zwolnienie na druku ZUS ZLA i dodatkowo opatrzył to właściwym zaświadczeniem.

  Avatar
  kaPUSTKA
  Uczestnik

  a mam pytanie do wszystkich bo miałam wypadek przy pracy , skóra poparzona na ręce i pierwsze 2 tygodnie leczyłam się u nas w przychodni to mąż na bieżąco do mojej pracy podwoził te wszystkie dokumenty . teraz jestem w specjalnej prywatnej klinice prawie 300 km dalej , zwolnienie mam do końca przyszłego tygodnia ale leczenie okazało się że będzie trwało jeszcze 2 tygodnie . to mam teraz wracać do mojego lekarza rodzinnego żeby mi wystawił dłuższe zwolnienie czy to mąż może załatwić bo jest na miejscu ?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Napisz do męża, najlepiej to podeślij mu skan czy zdjęcie jakiegoś dokumentu z tej kliniki i niech pójdzie do rodzinnego. Powinien na tej podstawie wydłużyć zwolnienie. Tak mi się wydaje bynajmniej.

  Avatar
  07-agent
  Uczestnik

  a co mam zrobić jeśli lekarz nie chce mi wystawić zwolnienia a kręgosłup po wypadku dalej mnie boli? zawalił się na mnie regał

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jeżeli faktycznie cię boli to mu powiedz że nie dasz rady pracować i tyle. Możesz też iść do specjalisty, porobić dodatkowe badania i niech wystawi ci opinię. Wtedy idziesz do rodzinnego i powinien ci wystawić zwolnienie. Możesz też bezpośrednio u tego specjalisty dostać zwolnienie.

  Avatar
  xDamianx
  Uczestnik

  Cześć wszystkim. Mam prośbę o wyjaśnienie jednej rzeczy bo mój szef nie chce uznać zaświadczenia które wystawił mój ojciec, który jest lekarzem. Mówi że przesadzam i tylko niepotrzebnie przedłużam sobie wolne. Naciągnąłem sobie mięsień nogi w pracy, od tej pory bardzo często łapią mnie skurcze, nawet kilka razy dziennie a noga ciągle mnie boli i bez znaczenia czy ją prostuje czy zginam. Czy pracodawca może nie przyjąć ode mnie zwolnienia wystawionego przez członka rodziny?? Czy faktycznie muszę iść do innego lekarza??

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Pierwsze słysze o takim czymś. Jeśli jest lekarzem i ma prawo do wykonywania zawodu to jak szef może kwestionować jego zalecenia? Powiedz mu twardo że zwolnienie musi przyjąć a jak będzie się czepiał to dla świętego spokoju możesz iść do innego lekarza, ale wcześniej powinieneś to gdzieś zgłosić żeby się douczył nieco swoich obowiązków i prawa pracy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.