Złamanie nasady dalszej kości promieniowej odszkodowanie z PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Złamanie nasady dalszej kości promieniowej odszkodowanie z PZU

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  bumeranGGx 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  DD
  Uczestnik

  Dzień dobry, miałem wypadek, w ktorym miałem groźne złamanie nasady dalszej kości promieniowej. W sumie to po po 4 tygodniach zdjęli mi gips. Do końca roku szkolnego mam zwolnienie z w-fu. Kolega mojej siostry też miał takie złamanie, ale on może ćwiczyć. Dlaczego tak jest ? Czy muszę mieć to zwolnienie do końca roku ? Jak powinna wyglądać rehabilitacja ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Odszkodowanie możesz dostać z tytułu ubezpieczenia szkolnego. Kwota zależy od sumy ubezpieczenia oraz procentu trwałego uszczerbku na zdrowiu, który ustali lekarz orzecznik.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Do końca roku szkolnego mam zwolnienie z w-fu. Kolega mojej siostry też miał takie złamanie, ale on może ćwiczyć. Dlaczego tak jest ?

  Każdy przypadek jest inny, dlatego lekarze mogą mogą stosować różne terapie i na różne okresy przyznawać zwolnienia. Być może Twoje złamanie jest bardziej skomplikowane, albo lekarz Twojego kolegi uznał, że dodatkowe środki ostrożności nie są potrzebne.

  Czy muszę mieć to zwolnienie do końca roku ?

  Jeżeli lekarz tak uznałó – to najwyraźniej tak. Możesz jednak udać się do innego specjalisty na konsultacje i być może on uzna, ze tak długie zwolnienie nie będzie konieczne.

  Jak powinna wyglądać rehabilitacja ?

  O rehabilitacji decyzduje lekarz, zwykle bezpośrednio po zdjęciu gipsu. Nie zawsze jestona jednak konieczna. Warto jednak wykonywać dodatkowe ćwiczenia, które poprawią ruchomość ręki.

  Czy amm szansę na odszkodowanie z PZU ?

  Możesz uzyskać odszkodowanie ze swojej polisy szkolnej. Musisz jednak zgłosić się do PZU wraz z dokumentacją medyczną. Jeżeli to ktoś złamał Ci rękę lub złamałeś ją np.: w wyniku jakichś nieprawidłowości, to należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy. Masz aż 3 lata na zgłoszenie szkody.

  Avatar
  bumeranGGx
  Uczestnik

  oj wiem że zwolnienie jest na długo ale nie nastawiaj się na olbrzymie odszkodowanie. ja za wybity bark dostałem 600 zł i musiałem chodzić w takim kołnierzu ściągającym. kolega z 2 klasy kiedyś miał coś z szyją i nie mógł w ogóle obracac głowy jakiś czas to dostał 240 zł. to jak widzisz pewnie też dostaniesz coś koło tego

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.