Odszkodowanie z OC sprawcy po wypadku nie z mojej winy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odszkodowanie z OC sprawcy po wypadku nie z mojej winy

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  4rtur 3 lat temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  vico
  Uczestnik

  Siemka, jestem po wypadku, nie z mojej winy i mam pytanie o odszkodowanie z OC sprawcy. Dostałem 3 miesiące zwolnienia, które się skończyło, a teraz sam zrezygnowałem z pracy, poneiważ odczuwam silne bóle kręgosłupa. Czy firma zwróci mi koszty utraconego dochodu przez te 3 miesiące zwolnienia? Czy moge ewentualnie ubiegac sie o rente? Kiedy składac pismo o wypłate zadośćuczynienia? Jestem w trakcie leczenia.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Należy skrupulatnie zbierac dokumentację medyczną, która umożliwi skuteczne wystąpienie z roszczeniami z tytułu zadoścuczynienia za doznany ból i cierpienia. Ubezpieczyciel powinien wypłacic tzw. częśc bezsporną odszkodowania. Koszty leczenia naturalnie podlegają zwrotowi. Kwestia stawki procentowej uszczerbku to zadanie dla komisji lekarskiej.

  Avatar
  4rtur
  Uczestnik

  Dzień dobry albo dobry wieczór. Mam pytanie do jakiegoś prawnika w sprawie wypadku. Nakreślam najpierw o co dokładnie chodzi. W grudniu 2017 miałem wypadek, wracałem pieszo z pracy po drugiej zmianie, było już po 22, ciemno wiadomo. Przechodziłem przez pasy, ale światła były wyłączone i tylko mrugało pomarańczowe światło dla kierowców. Jechały dwa auta ale widziałem że pierwsze na tym pasie bliżej mnie zaczeło zwalniać no to wszedłem na pasy ale drugie auto nie zwolniło i zostałem potrącony.

  Może sytuacja byłaby prosta tylko niestety główny problem jest taki że co prawda mam pracę ale niestety dorabiam na czarno u mojego zięcia w warsztacie. Byłem w sumie 2 miesiące w szpitalu i przez następne bodajże 3 nie mogłem pracować czyli w sumie 5 miesięcy chyba nie pracowałem. Czy to odszkodowanie z polisy OC tej pani może mi jakoś pokryć wynagrodzenie które normalnie bym dostał i bez znaczenia że nie mam umowy o pracę? Czy to jednak zwrot tych dochodów jest możliwy jak ma się normalną umowę? Prosze o pomoc.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.